Vrijwilligerscentrale Kearn: “We zullen dit samen moeten doen en misschien ook wel anders gaan denken”

Kearn is de vrijwilligerscentrale van de gemeenten Achtkarspelen en Tytsjerksteradiel.

Zij zijn zich er zeker van bewust dat vrijwilligerswerk ook voor veel mensen tijdrovend is om naast hun huidige baan te doen en daarom zijn zij van mening dat er anders moet worden gedacht om ervoor te zorgen dat er genoeg vrijwilligers blijven.

Volgens hen moeten er veranderingen komen in besturen en soms anders worden gekeken naar de invulling van vrijwilligerswerk, waardoor het aantrekkelijker wordt om te gaan doen. “De taak van bijvoorbeeld een secretaris is voor iedere vereniging bijna hetzelfde, dan is het toch efficiënter om die samen te voegen met een secretaris van een ander bestuur? Er moet dan wel goed worden nagedacht over hoe de belangen van de verschillende verenigingen wel blijven bestaan, dit is iets om goed over na te denken”, aldus Wynet Bakker van Kearn.

Wynet Bakker en Frouwina van Dekken zijn beiden ook actief als vrijwilliger in hun eigen dorp. Zo is Wynet woonachtig in Hurdegaryp en is zij actief bij de voetbalvereniging, It Maskelyn, de kerk, Bennemastate en bij dorpsbelangen. Frouwina woont niet in Hurdegaryp, maar zet zich voornamelijk in bij de wat ‘kleinere’ klusjes, zoals ze dit zelf beschrijft.

Ook is Kearn zich ervan bewust dat de dubbele vergrijzing in Nederland eraan zit te komen en er dus meer jonge vrijwilligers moeten komen om alles draaiende te houden, benieuwd wat zij hierover zeggen? Luister dan de podcast!